Do naší školy můžete posílat/nosit  hliníkové nápojové obaly,  budou zde sbírány a předány rodičům malého Honzíka. Moc děkujeme všem za podporu.

 

Honzíkův příběh

Rádi bychom Vás seznámili s příběhem Honzíčka Chmelíka.

honzik

Honzík se narodil s neprůchodným tenkým střevem, na což se přišlo třetí den po porodu. Ihned byl převezen na kliniku, kde mu provedli operaci..

Již na klinice se zjistilo, že na jedno očičko téměř nevidí. Když se přibližně po dvou měsících vrátil z nemocnice, těšili jsme se, že Honzík už bude mít to nejhorší za sebou. Sledovali ho na klinice a tvrdili, že kvůli těm operacím je opožděný ve vývoji.

Týden po návratu z oční kliniky dostal první epileptické záchvaty. Honzíkovi v srpnu byly čtyři roky, sám se neposadí, neleze ani nechodí. Doba, na kterou po první operaci přestal Honzíček dýchat, byla moc dlouhá a způsobila mu nenávratné poškození mozku. Přesto Honzíček statečně bojuje, denně dvakrát cvičíme, a jezdíme i do lázní. Naděje umírá poslední, proto nepřestáváme doufat, že jednoho dne bude třeba i běhat. Teď ale ještě potřebuje péči dvacet čtyři hodin denně.